Nasze Sprawy (44)

Przyjaźń w Kwiatach... Featured
piątek, Cze 20 2014

Od środy, 18 czerwca zapewne zauważyli Państwo klomby z kwiatami i krzewami na terenie Przyjaźni. Na chwilę obecną są to dwie lokalizacje. Aktualnie szukam środków na realizację kompozycji kwiatowych w innych miejscach naszej wsi.

kwiaty 2
Jeśli macie Państwo jakieś propozycje nowych lokalizacji to jestem na nie otwarty.
Szczególne podziękowanie dla Małgorzaty i Kazimierza Sobczak, Natalii i Bartka Onyszczak, Agaty Szwankowskiej i Moniki Wareckiej, którzy to dokonali nasadzeń kwiatów. Pragnę zaznaczyć fakt że wygląd tych pięknych rabatów to zasługa Pani Moniki.

Także wielkie podziękowanie dla Jana Grunwald za dostarczenie ziemi do naszych klombów.

Krzysztof Krasowski
Sołtys Przyjaźni

Plan Odnowy Miejscowości Przyjaźń Featured
piątek, Cze 13 2014

W dniu 12.06.2014 podczas zebrania wiejskiego w Przyjaźni została podjęta uchwała dotycząca odnowy naszej miejscowości na lata 2014-2021.
Niezbędne było szybkie podjęcie tej uchwały aby mieć szansę na otrzymania dla naszej miejscowości kwoty do 130.000PLN.

Kwota ta, jeśli nasz projekt zostanie przyjęty pozwoli na całkowite wykończenie parku przy placu zabaw na terenie szkoły. Dodatkowo będziemy starali się upiększyć „teren zielony" przy samej szkole.

Do końca sierpnia powinno być wiadomo czy otrzymamy to dofinansowanie. Jeśli tak to realizacja całego projektu będzie musiała być zakończona do końca czerwca 2015roku.

Poniżej przedstawiam „Plan Odnowy Miejscowości Przyjaźń"


Krzysztof Krasowski
Sołtys PrzyjaźniJeśli dokument nie wyświetlił się prawidłowo na naszej stronie, to można go pobrać, klikając TUTAJ!

Zmarł ojciec ośmiorga dzieci. Rodzinie potrzebna pomoc. Featured
poniedziałek, Maj 26 2014

Wielodzietna rodzina z Przyjaźni (gm. Żukowo) potrzebuje pomocy. - Zmarł jedyny żywiciel rodziny, pan Stanisław. Próbujemy w tej chwili zorganizować pomoc materialną, bo sytuacja jest naprawdę dramatyczna.
Apeluję do was o pomoc dla rodziny z ośmiorgiem dzieci. Dziewiąte niebawem przyjdzie na świat. Sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ zmarł ojciec rodziny.

Jest to uczciwa rodzina, której zawsze było bardzo ciężko. Pan Stanisław z żoną ciężko całe życie pracowali, aby zapewnić byt swoim dzieciom. Niestety w następstwie udaru, po tygodniowej walce w szpitalu zmarł pan Stanisław. Osierocił ośmioro dzieci… i dziewiąte jeszcze nienarodzone.
Rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej w związku z czym proszę o pomoc życzliwych ludzi. Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze, odzież i chemia. Dzieci są w wieku 2-15 lat.

Wspólnie ze Stefanem Sikorą podjeliśmy już starania, by zorganizować pomoc dla rodziny ze strony gminy Żukowo.
Z pieniędzy sołeckich postanowiliśmy przekazać dla tej rodziny kwotę 3000PLN

Dlatego osoby, chcące wspomóc rodzinę proszone są o kontakt z moją osobą pod numer 662 534 063, mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żukowie pod nr tel.: 58 681 82 64.

Krzysztof Krasowski
Sołtys Przyjaźni

Strona 1 z 4