Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2014    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy
 

zebranie-wiejskie-26092014

Ławki w Przyjaźni – Wasze Propozycje ??

Napisał poniedziałek, 15 wrzesień 2014 00:00

Na przełomie września i października chcemy na terenie naszej miejscowości zamontować 4-6ławek. Planujemy zamontować je wzdłuż chodników. Wstępne lokalizacje to ul. Żukowska, Spacerowa i Łąpińska.

Może macie inne propozycje lub też szczegółowe lokalizacje na podanych wyżej ulicach. Przy każdej z ławek będzie także zamontowany kosz na śmieci.


Krzysztof Krasowski
Sołtys Przyjaźni

W dniu 11.09.2014 o godz. 19-00 w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Przyjaźni odbyło się zebranie członków Rady Sołeckiej.

Tematem zebrania był podział środków sołeckich na nowych zasadach Funduszu Obywatelskiego do dyspozycji Sołectw i Rad Osiedlowych.
W zebraniu wzięli udział wszyscy członkowie Rady Sołeckiej:
-Budzyń Edward
-Krasowski Krzysztof
-Kulesza Leszek
-Sikora Stefan
-Wroński Jan
Kwota do dyspozycji Sołectwa Przyjaźń na 2015r. to: 86 629,98zł.
W wyniku dyskusji padły różne propozycje podziału Środków Sołeckich.
Ostatecznie ustalono wstępny podział środków:
50 000 zakup płyt youmb ul. Narcyzowa
10 000 dokumentacja projektu chodnika wzdłuż ul. Spacerowej od krzyża w kierunku Skrzeszewa
9 629,98 oświetlenie na ul. Łapińskiej
9 000 festyn
4 000 zakup sprzętu sportowego dla klubów „Amigo" i „UKS Trampek"
2 000 szkoła na organizację festynu z okazji dnia dziecka
2 000 kwiaty i krzewy ozdobne na klombach,

Wymóg ustawowy akceptacji podziału środków sołeckich przez zebranie wiejskie stanowi swego rodzaju budżet obywatelski, który jest instrumentem włączającym mieszkańców w proces zaspokajania tych potrzeb, które mogą być sfinalizowane ze środków publicznych.

Zebranie wiejskie, które ustali ostateczny podział środków sołeckich odbędzie się 26.09.2014 (piątek) o godzinie 18-30 w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Przyjaźni.

Kulesza Leszek


Przyjaźń w Kwiatach...

Napisał niedziela, 14 wrzesień 2014 00:00

Od środy, 18 czerwca zapewne zauważyli Państwo klomby z kwiatami i krzewami na terenie Przyjaźni. Na chwilę obecną są to dwie lokalizacje. Aktualnie szukam środków na realizację kompozycji kwiatowych w innych miejscach naszej wsi.

Jeśli macie Państwo jakieś propozycje nowych lokalizacji to jestem na nie otwarty.
Szczególne podziękowanie dla Małgorzaty i Kazimierza Sobczak, Natalii i Bartka Onyszczak, Agaty Szwankowskiej i Moniki Wareckiej, którzy to dokonali nasadzeń kwiatów. Pragnę zaznaczyć fakt że wygląd tych pięknych rabatów to zasługa Pani Moniki.

Także wielkie podziękowanie dla Jana Grunwald za dostarczenie ziemi do naszych klombów.

Krzysztof Krasowski
Sołtys Przyjaźni

Plan Odnowy Miejscowości Przyjaźń.

Napisał niedziela, 14 wrzesień 2014 00:00

W dniu 12.06.2014 podczas zebrania wiejskiego w Przyjaźni została podjęta uchwała dotycząca odnowy naszej miejscowości na lata 2014-2021.
Niezbędne było szybkie podjęcie tej uchwały aby mieć szansę na otrzymania dla naszej miejscowości kwoty do 130.000PLN.

Kwota ta, jeśli nasz projekt zostanie przyjęty pozwoli na całkowite wykończenie parku przy placu zabaw na terenie szkoły. Dodatkowo będziemy starali się upiększyć „teren zielony" przy samej szkole.

Do końca sierpnia powinno być wiadomo czy otrzymamy to dofinansowanie. Jeśli tak to realizacja całego projektu będzie musiała być zakończona do końca czerwca 2015roku.

Poniżej przedstawiam „Plan Odnowy Miejscowości Przyjaźń"


Krzysztof Krasowski
Sołtys Przyjaźni

Zmarł ojciec ośmiorga dzieci.

Napisał poniedziałek, 26 maj 2014 00:00

Wielodzietna rodzina z Przyjaźni (gm. Żukowo) potrzebuje pomocy. - Zmarł jedyny żywiciel rodziny, pan Stanisław. Próbujemy w tej chwili zorganizować pomoc materialną, bo sytuacja jest naprawdę dramatyczna.
Apeluję do was o pomoc dla rodziny z ośmiorgiem dzieci. Dziewiąte niebawem przyjdzie na świat. Sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ zmarł ojciec rodziny.

Jest to uczciwa rodzina, której zawsze było bardzo ciężko. Pan Stanisław z żoną ciężko całe życie pracowali, aby zapewnić byt swoim dzieciom. Niestety w następstwie udaru, po tygodniowej walce w szpitalu zmarł pan Stanisław. Osierocił ośmioro dzieci… i dziewiąte jeszcze nienarodzone.
Rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej w związku z czym proszę o pomoc życzliwych ludzi. Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze, odzież i chemia. Dzieci są w wieku 2-15 lat.

Wspólnie ze Stefanem Sikorą podjeliśmy już starania, by zorganizować pomoc dla rodziny ze strony gminy Żukowo.
Z pieniędzy sołeckich postanowiliśmy przekazać dla tej rodziny kwotę 3000PLN

Dlatego osoby, chcące wspomóc rodzinę proszone są o kontakt z moją osobą pod numer 662 534 063, mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żukowie pod nr tel.: 58 681 82 64.

Krzysztof Krasowski
Sołtys Przyjaźni

{jcomments on}